Denizyolu taşımacılığı, küreselleşen dünyada maliyetleri azaltan fakat mesafeleri yakınlaştıran ve lojistiği kolaylaştıran bir nakliye yöntemidir.

Denizyolu taşımacılığı, küreselleşen dünyada maliyetleri azaltan fakat mesafeleri yakınlaştıran ve lojistiği kolaylaştıran bir nakliye yöntemidir. Peki nedir bu deniz taşımacılığı, nasıl ortaya çıkmıştır ve neden daha avantajlıdır?

Deniz taşımacılığının tarihi aslında birkaç yüzyıl öncesine dayanır. Amerika kıtasına koloniler kuran İspanyol ve İngilizler ile Afrika kıtasından köle taşıyan diğer Avrupa devletleri, bu yöntemi geliştirmişlerdir. Kıtalar arasında çay gibi gıda maddeleri taşımanın ve köle ticareti yapmanın o dönemki tek yoluydu denizyolu taşımacılığı.

Kapitalizmin yükselişi ve dünya ekonomisinin küreselleşmesi ise deniz taşımacılığını zirveye çıkardı. Buharlı gemilerden bugünkü teknolojik gemilere geçilirken tüm dünya görülmez bir denizyolu ağıyla birbirine bağlandı. Karayolu ile aylar sürebilecek nakliye hizmetleri, haftalar içersinde tamamlanır oldu.

Denizyolu Taşımacılığı: Zamandan ve Paradan Tasarruf

Denizyolu taşımacılığının avantajı yalnızca zaman değildir bu arada: Kolaylık ve maliyet de önemli unsurlar arasındadır. Mesela bir Alman firması tarafından Çin’de üretilen binlerce otomobil, tek bir gemi ile Avrupa’ya taşınabiliyor. Aynı şekilde Amerika’dan sipariş edilen belki on binlerce akıllı telefon, tek bir konteynırda yüzlerce hatta binlerce kilometre yol kat edip hiçbir zahmete mahal vermeden tüketicilere ulaşabiliyor. Bu sayede üretici mutlu olurken, tüketici de nakliye masraflarının düşük olması hasebiyle ürüne daha ucuza ulaşabiliyor.

Kısacası deniz taşımacılığı lojistik hizmetlerini bambaşka bir noktaya taşımıştır. Denizyolu taşımacılığı sayesinde nakliye hizmetleri hiç olmadığı kadar kolay, hızlı, zahmetsiz ve güvenli!

Tam da bu yüzden Teksan Lojistik olarak hem değişime ayak uydurmak hem de müşterilerimize artı değer sağlamak amacıyla deniz taşımacılığında sorumluluk üstleniyoruz. Tüm bilgi birikimimizi ve tecrübemizi, sizlere daha iyi hizmet verebilmek için kullanıyoruz. Teknolojik gelişmeleri ve deniz taşımacılığı sektörünü takip ediyor, denizin bittiği yerde karadan ve havadan destek olmaya devam ediyoruz.

Hizmetlerimiz ve fiyatlarımız hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.