Denizyolu nakliyeciliği, her türlü ürünü bozulmadan ve koruyarak taşımanın maliyet ve güvenilirlik açısından en uygun yoludur! Zira bugün yük nakliyeciliğinin 3’te 1’i denizyolu ile gerçekleştirilmektedir.

Denizyolu nakliyeciliği, her türlü ürünü bozulmadan ve koruyarak taşımanın maliyet ve güvenilirlik açısından en uygun yoludur! Zira bugün yük nakliyeciliğinin 3’te 1’i denizyolu ile gerçekleştirilmektedir.

Sanayi devrimi sonrası gelişen dünya ticaretinin yükünü kaldırabilecek yeni bir nakliye yöntemine ihtiyaç vardı: Deniz nakliyesine! Günümüzde okyanus suları üzerinde yüzen gemilerin neredeyse tamamı ticari yük ve yolcu taşımacılığı yapan gemilerdir. Uluslararası sularda; kuru yük, taze gıda, teknolojik cihaz, maden, hammadde, tekstil ürünü ve otomotiv sanayi ile inşaat sektörü için konteynır taşıyan özel işletmelere bağlı ticari filolar, deniz nakliye yollarını canlı tutmaktadır.

Denizyolu nakliyeciliğinin yüzyıllara dayanan bir geçmişi olsa da sektörün büyük atılım yapması ve zirveye çıkması yaklaşık olarak son 50 yılda olmuştur. Sektörü bu kadar büyüten ise deniz nakliye yollarının, kara taşımacılığına oranla 7, demiryolu taşımacılığına oranla 3,5 kat daha ucuz olmasıdır.

Deniz Nakliye Türleri

Her yıl milyonlarca groston yük ve taşıyan ticari filolar, iki tür nakliyecilik yaparlar: Tramp Nakliye ve Layner Nakliye.

Tramp Nakliye

İki farklı liman arasında gerçekleştirilen bu deniz nakliyesi yönteminde zaman sınırlaması yoktur. Yani gemilerin, limandan ayrıldıktan sonra uymaları gereken belirli bir takvimleri yoktur.

Layner Nakliye

Tarifeye dayalı bir deniz nakliye yöntemidir. Yani limandan ayrılan ticari geminin diğer limana varacağı süre önceden bellidir. Yükünü ne zaman boşaltıp ne zaman yenisini alacağı ve tekrar yola çıkacağı önceden bir takvime bağlanmıştır.

Teksan Lojistik ve Deniz Nakliye Yöntemi

Teksan Lojistik olarak sizlere her türlü deniz nakliye hizmetini, en kaliteli ve en hızlı yöntemlerle sunuyoruz. Denizyolunun yanı sıra karadan ve havadan desteklediğimiz lojistik ağımızla  her türlü yükünüzü güvenli ve zahmetsiz bir şekilde taşıyoruz. Hizmetlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizimle her türlü kanaldan iletişime geçebilirsiniz.